اگر جدیدا دامنه بین المللی ثبت کرده اید ولی بعد از گذشت چند روز دامنه شما هنوز فعال نشده است ممکن است چند دلیل داشته باشد که یکی از آنها ClientHold شدن وضعیت دامنه میباشد .

طبق قوانین جدید ICANN برخی از دامنه ها بعد از ثبت لازم است به صورت دستی Verify شوند . در غیر اینصورت دامنه شما غیر فعال میشود و در اطلاعات WHOIS دامنه , وضعیت به صورت ClientHold نمایش داده میشود :

برای رفع این مشکل لازم است وارد ایمیلتان شوید ( ایمیلی که برای ثبت دامنه از آن استفاده کرده اید ) و بر روی لینکی که توسط ارائه دهنده دامنه برای شما ارسال شده است کلیک کنید .

در صورتی که دامنه مورد نظرتان را در شبکیه ثبت کرده باشید , یک ایمیل از طرف Shabakieh Hosting با عنوان WHOIS Verification برای شما ارسال شده است . وارد ایمیل شوید و بر روی “Click to Verify” یا لینک زیر آن کلیک کنید :

با کلیک بر روی این لینک در صورتی که پیغام “Success” مانند تصویر زیر نمایش داده شود دامنه شما بلافاصله فعال میشود ولی گاهی مواقع ممکن است چندین ساعت طول بکشد تا وضعیت دامنه تغییر کند :

درصورتی که هنوز چنین ایمیلی برای شما ارسال نشده است پوشه Spam را هم بررسی کنید و در غیر اینصورت با واحد پشتیبانی تماس بگیرید (32055-031 داخلی 851) تا با ایجاد تغییرات جزعی در اطلاعات دامنه , این ایمیل مجددا برای شما ارسال شود .